Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

czwartek, 28 marca 2013

Henna brwi

Witam dziewczyny :)

Tym razem chciałam napisać trochę o  hennie brwi  .
HENNA - jesto naturalny barwnik (farba) pochodzenia roślinnego. To sposób na trwałe, a jednocześnie subtelne podkreślenie oprawy oczu. Krócej - ułatwia nam życie :)  Dobrze wykonana regulacja i henna brwi poprawia wygląd twarzy i naszego spojrzenia. W zależności od potrzeby możemy złagodzić rysy twarzy lub też dodać jej charakteru.  Wybór odpowiedniego koloru jest bardzo istotny. Brwi zbyt ciemne nadają twarzy groźny, nienaturalny wygląd. 


Obrazek z internetu.


Rodzaje henny:
Proszkowa oraz żelowa (kremowa). Pierwsza z wymienionych wymaga zmieszania specjalnego proszku z wodą utlenioną w odpowiednich proporcjach (dokładne instrukcje zawsze podane są na opakowaniu). Natomiast henna żelowa jest odrobinę wygodniejsza w użyciu i łatwiejsza w przygotowaniu (ja osobiście wole kremową). Kolejny już raz kupiłam z  VENITY  i jestem zadowolona. :)
Wykonanie:
 • wykonaj dokładny demakijaż, aby odtłuścić okolicę, którą zamierzasz farbować (najlepiej żelem do mycia twarzy lub mydłem następnie spłukać wodą),
 • przygotuj hennę według instrukcji która znajduję się na opakowaniu,
 • posmaruj okolicę pod i nad brwiami wazeliną lub jakimś tłustym kremem np: Nivea (ja tego nie stosuję, chyba, że przy farbowaniu rzęs)
 • łuk brwiowy zacznij malować od jego najwyższego punktu, nadając mu odpowiednią długość i kształt. Następnie przejdź do malowania punktu początkowego, czyli nasady, pamiętając, że w tym punkcie brew jest najgrubsza. Kształt brwi rysuj ciągłym ruchem. Dokładnie to samo zrób z drugim łukiem brwiowym. Zwracaj uwagę, by kształt był taki sam!
 • możesz zostawić hennę na czas od 1 do 10 minut. W zależności od tego jak twoje włosy przyjmują kolor i jaki efekt chcesz osiągnąć (na włosach cienkich i słabych trzyma się farbę dłużej, natomiast włos gruby szybciej przyjmuje kolor),
 •  zmywanie  - najpierw zmywa się brew, którą malowało się jako pierwszą! Ja używam do tego płatków kosmetycznych, zmywam wilgotnym płatkiem przeciągając brew jednym ruchem od początku do końca. NIE POLECAM TARCIA W PRAWO I LEWO.


Przeciwwskazania do farbowania brwi:
 • stany zapalne i alergiczne skóry, 
 • choroby zakaźne,
 • choroby i uszkodzenia oczu np: jęczmień, zapalenie spojówek, czy nawet zaczerwienienie (moim zdaniem to się tyczy tylko henny rzęs, ale w przypadku chorób... ostrożności nigdy za wiele!!!) 
 • jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
 • świeżo wydepilowane brwi.

Osoby, które nie miały nigdy/dawno styczności z henną powinny wykonać próbę uczuleniową. Należy rozmieszać małą ilość henny, kroplę nałożyć na skórę w miejsce niewidoczne np: na plecach lub ramieniu i zakleić plastrem aby się nie zmazało. Czekamy 24-48 godzin. Jeśli po upływie tego czasu nie wystąpił odczyn alergiczny... można spokojnie przystąpić do farbowania :)A tu jeszcze ja w naturalnym wydaniu :) Makijaż makijażem ale czasem skóra musi odpocząć! 

1 komentarz:

 1. Hej!
  Zostałaś nominowana do ✰LIEBSTER AWARD✰
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń